Když dojde toner

Když dojde toner

Jestliže vám právě dochází toner ve vaší tiskárně, asi přemýšlíte jak a kde vybrat nový. Pokud máte v úmyslu vybrat si především levné tonery a netrváte na koupi přímo originálu, máte na výběr alternativní možnosti.

Pořídit si tedy můžete alternativní nebo renovované tonery. Alternativní jsou takové tonery, které vyrobili jiní výrobci tak, aby byly kompatibilní s vaší tiskárnou, kopírkou či faxem. Tyto tonery se vyrábějí z nových dílů, včetně plastového pouzdra.

Nákupem těchto tonerů můžete výrazně ušetřit za náklady na tisk, vzhledem k tomu, že pořizovací cena alternativních náplní je výrazně nižší oproti originálním tonerům.

toner

Další možností je pořídit si renovované tonery, tzv. repasované či recyklované. Zde se jedná v podstatě o znovu naplněný originální toner novým tonerovým práškem. Renovace toneru se provádí tak, že výrobce originální plastovou cartridge rozebere, vyčistí, v případě potřeby vymění optický válec, tonerový čip nebo jiné součástky a nakonec znovu naplní tonerovým práškem. Cena repasovaného toneru může být až o ¾ nižší než cena toneru originálního.

Pokud se tedy rozhodnete pro některou z těchto levnějších variant, vždy dbejte, abyste nakupovali od důvěryhodných výrobců a dodavatelů. Zjistěte si reference na daný produkt, doporučení, ověřte si certifikáty. Určitě se vyhněte amatérsky plněným tonerům, protože nekvalitní zpracování toneru, může způsobit únik prášku, a tím hrozí poškození celé tiskárny.

V dnešní době není velkým problémem vybrat kvalitní dodavatele, kteří nakupují pouze od ověřených výrobců, kteří mají na své produkty potřebné certifikáty, ručí za kvalitu a jejich zboží je pečlivě vyrobeno.

Při dobrém výběru je tedy kvalita tisku srovnatelná s kvalitou, poskytovanou výrobci, kteří vyrábí originální tonery. Kvalitní kompatibilní či renovované tonery mají zároveň celkem malou poruchovost.

Rozhodně se tedy vyplatí nakupovat u specialistů, kteří se danému oboru speciálně věnují, testují své produkty a ručí si za ně. Podezřele levným nabídkám tonerů se pro jistotu vyhněte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *