Kryty a obaly na mobil

Kryty a obaly na mobil

Asi všichni máme zájem chránit své mobilní telefony před poškozením co nejvíce, aby nám dlouho vydržely. V dnešní době se na trhu nabízí opravdu velké množství různých ochranných krytů a obalů, takže můžeme mít trochu problém se v tom orientovat.

Jak tedy vybrat kryty nebo obaly pro mobilní telefon? Nejprve je potřeba si upřesnit své preference, a to nejen z hlediska materiálu. Při výběru by vám mohlo pomoci následující shrnutí.

 

Silikonové obaly

Tyto obaly ochrání především zadní část telefonu, ale mohou při pádu zamezit i poškození displeje. Díky těmto krytům telefon v ruce příliš neklouže, lépe se drží.

Pevné zadní kryty

Kryty jsou vyráběny z tvrdšího plastu a telefon se do takového pouzdra zacvakne. Zadní pevná pouzdra chrání telefon před poškrábáním jak zezadu, tak i z bočních stran.

Velice spolehlivé a také velmi praktické jsou i zadní gumové obaly, které telefon výborně chrání při pádu. Telefon se v ruce snadno drží a není potřeba jej před použitím vytahovat z pouzdra.

K těmto gelovým obalům, stejně jako k výše zmiňovaným pevným zadním pouzdrům, se doporučuje pořídit i přední kryt z tvrzeného skla, které nijak nesníží vliv na dotykovost displeje ani rychlost reakcí.

Pouzdra

Tato pouzdra jistě všichni dobře známe a i v dnešní době se stále těší oblibě, ačkoliv oproti krytům je nutno telefon před použitím vytahovat a následně opět zasouvat do pouzdra, což se může jevit jako jejich nevýhoda. Zůstávají přesto nejklasičtějším řešením.

Pouzdra se vyrábí z různých materiálů textilních, z kůže, koženky nebo umělého semiše a je tedy z čeho vybírat.

Klasická pouzdra na telefony chrání přístroj bezpečně, ale může se samozřejmě stát, že telefon z ruky vyklouzne při vytahování z obalu.

Flipové obaly

Velmi oblíbené a také praktické, jsou dnes flipové obaly na telefon, které vypadají efektivně a telefon dobře chrání. I tyto obaly si můžete pořídit v různých variantách dle výběru. Prodávají se v mnoha originálních a zajímavých designech.

Knížkový flipový obal – tento typ nahradí zadní část telefonu nebo se na ni nasune. Vpředu se nachází odklápěcí část, která chrání displej.

Dalším typem je flipový obal seshora. Tento typ se neotevírá z boku, ale z horní části telefonu. Tyto obaly se však již v dnešní době příliš často nepoužívají, protože manipulace s nimi je méně praktická. Většina zákazníků již volí spíše knížkové flipové obaly.

Sportovní pouzdra na ruku

Tato pouzdra jistě oceníte, pokud chcete mít mobil po ruce i během vašich sportovních aktivit. Sportovní pouzdra drží bezpečně na paži a během sportu vás neruší. Jejich zadní část bývá vyráběna z neoprénu a přední strana je krytá fólií, přes kterou lze telefon bez problémů ovládat.

 

Ve většině obchodů či specializovaných e-shopů najdete kryty nejen na nejrozšířenější značky, kterými jsou třeba Samsung, iPhone nebo Huawei, ale i mnoha dalších výrobců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *