Těstovinové saláty

Těstovinové saláty

Těstovinové saláty jsou ideálním lehkým obědem do teplých letní dnů. Těstoviny zasytí, jejich příprava je rychlá a navíc jsou levné. Těstoviny se skvěle kombinují a potěší vegetariány i milovníky masa. Připravit je můžete na tisíce způsobů a stále můžete objevovat nové a nové variace. Stačí jen popustit uzdu fantazii. Můžete je totiž připravit samotné jen se zeleninou, přidat můžete  maso, sýry, ryby, mořským plody, houby. Zkrátka co vás napadne. Ani u omáčky nebo dresingu nemusíte zůstat jen u majonézy.  Objevte s námi nové chutě, vyzkoušejte rychlé letní těstovinové saláty, které si oblíbíte.

Přinášíme pětici těstovinových salátů, které jsou nenáročné na přípravu a z běžně dostupných a levných surovin.

Těstoviny s květákovou omáčkou

Milujete květák? Pak rozhodně stojí za zkoušku těstoviny s netradiční květákovou omáčkou. Recept je jednouchý a navíc za pár korun nasytíte celou rodinu.

 

Steak s těstovinovým salátem

Tato kombinace potěší každého masožřavce. Připravte si vepřový steak s těstovinovým salátem, jídlo s vysokým obsahem proteinů, které dokonale zasytí. Recept jistě ocení sportovci i ti, co nemají příliš času na „velké“ vaření. Navíc steak můžete připravit na grilu a v kombinaci s těstovinami pak máte jídlo na letní párty.

 

Svěží těstovinový salát

V létě jistě přijde vhod svěží těstovinový salát s bílým jogurtem a zeleninou.  Komu v receptu chybí bílkoviny, může přidat na kousky nakrájeného uzeného lososa, vejce natvrdo, šunku nebo třeba konzervu tuňáka. Zde pak dejte přednost celým kouskům tuňáka před drtí. Plnohodnotné jídlo je na světě za pár minut.

 

Těstovinový salát s vajíčkem

Milovníky vajíček potěší těstovinový salát s vajíčkem. Ocení  ho jak milovníci masa, tak vegetariáni.  Suroviny v něm jsou levné a běžně dostupné.

 

Těstovinový salát s kuřecím masem na bylinkách.

Máte rádi bylinky, těstoviny a kuřecí maso. Pak neváhejte a jako letní oběd připravte těstovinový salát s kuřecím masem na bylinkách. Servírovat ho můžete klidně na zahradě u grilu, kde si maso připravíte.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *